Jesteś tutaj: Strona główna / OCHRONA ŚRODOWISKA / Aktualności / Listy dla Ziemi
Listy dla Ziemi

15 Styczeń 2015

Z końcem 2014 r. zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska-Białej. W konkursie wzięło udział prawie 50 tysięcy uczniów z całego kraju.

Miło nam poinformować, że z naszej gminy aż dwoje uczniów zostało nagrodzonych za najciekawszą ulotkę ekologiczną nawiązująca do tematyki segregacji odpadów.

Za projekt ulotki nagrody (iPody) z terenu Gminy Bogatynia otrzymały:
Patrycja Walaszko z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni
oraz Gabriela Olejarz z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie.

Zadanie polegało na wykonaniu ciekawej ulotki w formie rysunku, hasła, tekstu lub zdjęcia. Całość została wydrukowana na specjalnym papierze z makulatury, który dostarczyła Fundacja „Arka”. Kryteria, jakie brano przy wyborze najciekawszych projektów to walory estetyczne, zgodność z tematem i kreatywność. Dla 10-ciu uczniów Fundacja Ekologiczna ARKA z Bielska-Białej przygotowała nagrody – iPody.

W naszej gminie całej akcji ekologicznej towarzyszył happening, który odbył się w dniu 10 października w bogatyńskim parku im. C.A. Preibisha. Do projektu „Ogólnopolskiej Lekcji Ekologicznej” włączyły się wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola z naszej gminy. W warsztatach wzięło udział blisko 400 dzieci z poszczególnych jednostek oświatowych.

Finalistkom konkursu serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejne edycje!

Rusza kolejna edycja konkursu „Listy dla Ziemi”!
Zachęcamy wszystkie placówki oświatowe z naszej gminy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu „Listy dla Ziemi” organizowanej przez Fundację „Arka” z Bielska-Białej. W 2015 roku tematem przewodnim jest możliwość ograniczania odpadów opakowaniowych oraz promocja postaw pro konsumenckich.

Akcja „Listy dla Ziemi” polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach, prowadzonymi przez nauczycieli. W listach dzieci przekonują dorosłych do działań proekologicznych.

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w konkursach towarzyszących całej akcji: List Roku, Eko Nauczyciel Roku. Samej akcji w szkole czy przedszkolu mogą towarzyszyć konkursy, wystawy najciekawszych listów, akcje medialne, czy pisanie listów w terenie.

Listy dla Ziemi to aktywna nauka, rozwój talentów i dobrych relacji z otoczeniem. Listy dla Ziemi piszą dzieci i młodzi ludzie, a swoje słowa (lub rysunki!) na papierze listowym z makulatury wręczają rodzicom i dziadkom.
Dlaczego? Bo dorośli mogą dawać dobry przykład w prostych, codziennych działaniach ekologicznych, a dzieci i młodzi ludzie mogą ich do tego motywować. Listy dla Ziemi urzeczywistniają to, czego wszyscy oczekują: pięknego środowiska naturalnego i dobrego zdrowia.

Zapraszamy do udziału w ciekawej edukacji ekologicznej!

Zgłoszenia placówek oświatowych z naszej gminy do udziału w konkursie należy dokonać do końca lutego w Wydziale Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego przy ul. 1 Maja 29 w pok. nr 8 albo pod nr telefonu 75 77 25 386.

Więcej na stronie: www.listydlaziemi.pl