Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności
Aktualności

26 Październik 2012

Select Date
Select Date

Zapraszamy do przejrzenia wszystkich aktualności.

Problemy z odbiorem odpadów w dniu 22 marca

22 Marzec 2019

Szanowni mieszkańcy,

uprzejmie informujemy iż ze względu na awarię techniczną pojazdów specjalistycznych do odbioru odpadów w dniu dzisiejszym tj. 22.03.2019r (piątek) wywóz odpadów z niżej wymienionych miejsc nastąpi w godz. od 14.00 do 22.00 .

Medale „Za zasługi dla obronności kraju” dla rodziców żołnierzy

22 Marzec 2019

Jeśli w Twojej rodzinie jest trójka lub więcej dzieci, które pełniły służbę wojskową, możesz otrzymać medal „Za zasługi dla obronności kraju”.

Spotkanie w sprawie szpitala

22 Marzec 2019

W ub. czwartek po raz pierwszy spotkał się Zespół ds. opracowania koncepcji funkcjonowania i rozwoju opieki zdrowotnej na terenie miasta i gminy Bogatynia. W posiedzeniu uczestniczył burmistrz Wojciech Błasiak.

Relacja z pieszej wycieczki „Bog-Turu”

21 Marzec 2019

Dnia 16 marca grupa 26 osób z „Bog-Turu” wybrała się na 44 wędrówkę z cyklu Josefovska Vychodka do Frydlantu. Po zapisaniu się oraz otrzymaniu karty startowej wybraliśmy trasę 12 km i rozpoczęliśmy wędrowanie. Trasa rozpoczęła się od rynku we Frydlancie i wiodła przez uliczki do Zamku, który góruje nad miejscowością.

11 medali na zawodach w Niemczech

20 Marzec 2019

Jedenastu zawodników Klubu Sportowego GROM Bogatynia wzięło udział w zawodach Taekwondo „21 Oberlausitz Cup”, które odbyły się w sobotę 16 marca w Bautzen.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

20 Marzec 2019

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgorzelcu informuje o możliwości uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu osób zainteresowanych dokonywaniem uboju poza rzeźnią zwierząt na użytek własny, których ubój na użytek własny jest dopuszczony lub w celu bezpośredniej dostawy przez producenta małych ilości drobiu, królików, zajęcy konsumentom końcowym.

Przedszkolaki przywitały wiosnę

20 Marzec 2019

Coraz wyższe temperatury, pięknie świecące słońce i kwitnące kwiaty – to wszystko oznaki zbliżającej się wielkimi krokami wiosny.

Najmłodsi mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia, czyli przedszkolaki, przywitały ją uroczystym przemarszem głównymi ulicami miasta.

Przegląd gminnego systemu kanalizacji deszczowej

20 Marzec 2019

Szanowni Państwo - Zarządcy Wspólnot Mieszkaniowych,
w związku z planowanym przeglądem gminnego systemu kanalizacji deszczowej na terenie miasta, w celu przygotowania zakresu prac polegających na czyszczeniu mechanicznym niedrożnych wpustów ściekowych, studni oraz kolektorów deszczowych w ciągach ulic, parkingów oraz chodników, przypominamy o obowiązku dokonania okresowego przeglądu stanu technicznego instalacji, wewnętrznych sieci i przyłączy kanalizacyjnych budynków będących w Państwa zarządzie.

ODPADY - przepisy i informacje praktyczne (przypomnienie)

20 Marzec 2019

Jak segregować śmieci zgodnie z obowiązującymi przepisami? Jak pozbyć się starych mebli czy lodówki? Kto odpowiada za utrzymanie czystości wokół wiat śmietnikowych? Co to jest PSZOK i jakie odpady przyjmuje? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w poniższym tekście.

Wybory do rady osiedla nr 1

19 Marzec 2019

W dniu 18 marca 2019 roku odbyło się zebranie mieszkańców osiedla nr 1, którego celem było przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.