Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności
Aktualności

26 Październik 2012

Select Date
Select Date

Zapraszamy do przejrzenia wszystkich aktualności.

Komunikat PPIS w Zgorzelcu - 8 kwietnia

8 Kwiecień 2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu informuje, że na dzień 08.04.2020r na godz. 14:00 na terenie powiatu zgorzeleckiego:
- kwarantanną objętych jest 131 osób;
- izolacją objęta jest 6 osób;
- nadzorem epidemiologicznym objęto 71 osób;
- podejrzanych o zakażenie koronawirusem SARS CoV-2 jest 5 osób;
- odnotowano 5 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (dane skumulowane) z czego 1 osoba jest hospitalizowana
- 1 osoba zmarła.

Zamyka się cmentarze komunalne dla odwiedzających do odwołania.

7 Kwiecień 2020

Burmistrz informuje, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem SARS-CoV-2 powodującym COVID-19 zamyka się cmentarze komunalne dla odwiedzających do odwołania.

Światowy Dzień Zdrowia

7 Kwiecień 2020

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz zbliżającego się Dnia Pracowników Służby Zdrowia pragnę złożyć wszystkim pielęgniarkom, lekarzom i pozostałym pracownikom służby zdrowia wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęceń służbę na rzecz drugiego człowieka.

Laptopy dla szkół już w naszej gminie

7 Kwiecień 2020

Od 1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursowej projektu "Zdalna szkoła" mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do Internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Programy wsparcia osób niepełnosprawnych. Wydłużamy terminy składania wniosków

7 Kwiecień 2020

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii wydłużyliśmy terminy naborów w ramach tegorocznych edycji programów Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych oraz Opieka wytchnieniowa.

Uwaga na oszustów!

7 Kwiecień 2020

Drodzy mieszkańcy!
Do naszej redakcji dotarły informacje o dziwnych telefonach do osób starszych w naszym mieście. Osoby dzwoniące podają się za pracowników opieki społecznej i oferują zrobienie zakupów. Bardzo prosimy o uwrażliwienie i ostrzeżenie osób starszych z naszych rodzin.

37. Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni zostaje przełożony

6 Kwiecień 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, tegoroczny 37. Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni zostaje przełożony.

Pomoc dla osób niepełnosprawnych w dobie koronawirusa

6 Kwiecień 2020

Osoby niepełnosprawne, które na skutek epidemii nie mogą korzystać z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej, mogą liczyć na dofinansowania kosztów opieki w warunkach domowych. To wsparcie w wysokości 500 zł miesięcznie.

Więcej czasu na rejestrację pojazdu sprowadzonego z UE

6 Kwiecień 2020

Do 180 dni został wydłużony termin na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz na zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu.

Apel Strażaków

6 Kwiecień 2020

Apelujemy do Państwa, jeśli będziecie potrzebować naszej interwencji, a przebywacie na kwarantannie czy też macie objawy zarażenia koronawirusem COVID-19, poinformujcie o tym dyspozytora podczas zgłoszenia. Może on zadać kilka pytań związanych z aktualnym zagrożeniem.