Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności
Aktualności

26 Październik 2012

Select Date
Select Date

Zapraszamy do przejrzenia wszystkich aktualności.

Internetowa giełda rolna

19 Wrzesień 2019

Z przyjemnością informujemy o powstaniu internetowej giełdy rolnej o nazwie Rynek-Rolny.pl. Serwis skierowany jest przede wszystkim do rolników, ogrodników i sadowników. Przy pomocy giełdy rolnicy mogą w szybki i łatwy sposób sprzedać lub nabyć środki do produkcji rolnej.

Informacja Centrum Rozwoju Lokalnego

19 Wrzesień 2019

24 sierpnia 2019 roku w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Skarżycach miała miejsce uroczysta gala podsumowująca VII edycję, organizowanego wspólnie z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela", ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Podczas spotkania kończącego tegoroczną edycję konkursu laureaci i wyróżnieni otrzymali zasłużone nagrody, w tym niezwykły kalendarz na rok 2020, w którym zamieszonych zostało 12 zwycięskich prac (każda z nich przypisana została do jednego miesiąca).

Zakończenie nyskiego projektu

19 Wrzesień 2019

W Hartau k. Zittau odbyło się spotkanie zamykające kolejną edycję projektu Nysa - rzeka, która nas łączy .

Rolnicy podziękowali za plony

19 Wrzesień 2019

W ostatnią sobotę, w gminnych sołectwach obchodzono dożynki. Rolnicy z Działoszyna, Kopaczowa i Sieniawki uczestniczyli w uroczystych mszach świętych, dziękując Bogu za tegoroczne plony.

Relacja z V Rajdu Turystycznego - Śladami Przeszłości

17 Wrzesień 2019

W piękną, słoneczną sobotę, odbył się V Rajd Turystyczny - Śladami Przeszłości, który honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak.

Dzień Sybiraka w 80. rocznicę sowieckiej agresji

17 Wrzesień 2019

16 września, w siedzibie bogatyńskiego koła Związku Sybiraków, upamiętniono 80. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę i Dzień Sybiraka.

Bogatynia - wiele ulic

16 Wrzesień 2019

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej Górze informuje o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej.
26 września 2019, BOGATYNIA
ul. Strumykowa, Turowska, Nadbrzeżna, Kochanowskiego, Śmiała, Kilińskiego, Piastowska, Hallera
chwilowe przerwy w dostawie energii elektrycznej w godzinach 8:00-17:00

"Rodzina wolna od uzależnień"

16 Wrzesień 2019

W słoneczną niedzielę, 15 września bogatyńskimi ulicami przeszedł trzeci "Marsz dla Życia i Rodziny" organizowany przez bogatyńskie parafie oraz stowarzyszenie "Zło dobrem zwyciężaj". Hasło tegorocznego marszu, którego partnerem były między innymi Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Bogatyni brzmiało "Rodzina wolna od uzależnień".

Nabór wniosków o ujęcie zadań w GPWT

10 Wrzesień 2019

Na podstawie Zarządzenia Nr 152/2019 Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia z dnia 5.09.2019 r. w sprawie wprowadzenia Gminnego Programu Współpracy Transgranicznej w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni Wydział Współpracy z Zagranicą i Promocji ogłasza nabór Wniosków o ujęcie zadań w Gminnym Programie Współpracy Transgranicznej (GPWT) oraz zaplanowanie środków na ich realizację w budżecie gminy na rok 2020.

Bieg Uliczny „Bogatyńska Dycha”

10 Wrzesień 2019

Za nami pierwsza edycja Biegu Ulicznego „Bogatyńska Dycha” organizowanego przez Miasto i Gminę Bogatynia wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Bogatyni im. Polskich Noblistów.