Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności
Aktualności

26 Październik 2012

Select Date
Select Date

Zapraszamy do przejrzenia wszystkich aktualności.

Bogatyńscy szachiści na podium drużynowych mistrzostw dolnego śląska

28 Kwiecień 2017

Od 21 do 23 kwietnia w Karpaczu trwały Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach. Duży sukces odniosła nasza III-ligowa drużyna  UKS EL-TUR SP3 Bogatynia, która zajęła trzecie miejsce i awansowała do Drużynowych Mistrzostw Polski, II ligi juniorów. 

2 maja Urząd Miasta i Gminy będzie nieczynny

27 Kwiecień 2017

INFORMACJA URZĘDU
Uprzejmie informujemy, że dnia 2 maja 2017 roku Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni będzie nieczynny.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk - PRZYMROZKI

27 Kwiecień 2017

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu
Obszar: Województwo dolnośląskie

Sukces piątoklasistek z Działoszyna

26 Kwiecień 2017

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Węglińcu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekologiczny Klas Piątych. Wzięły w nim udział 3-osobowe zespoły z ośmiu szkół podstawowych.

Kolejny sukces Macieja Wapniarczuka

26 Kwiecień 2017

W dniu 22 kwietnia w Jarocinie odbyły się kolejne zawody taekwondo z cyklu Pucharu Polski. Wystartowała w nich dwójka naszych zawodników z Klubu Sportowego GROM Bogatynia. Byli to: Kamil Samelski oraz Maciej Wapniarczuk.

X Wielkanocna Dwudziestka

24 Kwiecień 2017

Zaprzyjaźniony z bogatyńską sekcją BOG-TUR oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Bolesławcu, zaprosił nas na jubileuszową edycję wycieczki corocznego cyklu Wielkanocna Dwudziestka. Tegoroczna, 20-kilometrowa trasa piesza prowadziła wzdłuż naszej Nysy Łużyckiej, a termin wycieczki wyznaczono na 18 kwietnia. Nie był przypadkowy - 72 lata temu, 16-19 kwietnia 1945 r. polskie i radzieckie wojska forsowały Nysę w ramach większej operacji ostatecznego rozbicia nazistowskich Niemiec i zdobycia Berlina.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia

20 Kwiecień 2017

OGŁOSZENIE O ZŁOŻENIU OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO W TRYBIE POZAKONKURSOWYM
Na podstawie art.19a ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 486 ) Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia podaje do publicznej wiadomości treść oferty Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klanza” Oddział w Bogatyni o wsparcie zadania publicznego w zakresie działań podejmowanych w ramach profilaktyki alkoholowej pn. „Spotkania z Klanzą”.

Okresowy punkt przyjmowania zeznań podatkowych

19 Kwiecień 2017

Urząd Skarbowy w Zgorzelcu informuje:

Uprzejmie informujemy, że podatnicy mieszkający na terenie dwóch najbardziej odległych od Zgorzelca gmin powiatu zgorzeleckiego będą mieli możliwość złożenia zeznania rocznego lub uzyskania podstawowych informacji z zakresu rozliczenia rocznego w okresowych punktach obsługi Podatnika.

Bratysława, Brno i Morawski Kras

18 Kwiecień 2017

Wyruszyliśmy autokarem na Słowację. Najpierw, 7 kwietnia, do Bratysławy. Piękne miasto!

II Międzynarodowy Festiwal Sportu

12 Kwiecień 2017

W sobotę, 8 kwietnia odbyła się II edycja Międzynarodowego Festiwalu Sportu. W tym dniu na terenie niemal całego miasta trwały rozgrywki zarówno w sportach drużynowych jak i indywidualnych. Zawodnicy walczyli o jak najlepsze rezultaty oraz pobicie własnych rekordów.