Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Organizacje pozarządowe / Aktualności / Spotkanie burmistrza z organizacjami pozarządowymi
Spotkanie burmistrza z organizacjami pozarządowymi

2 Luty 2012

Wczoraj, tj. 1 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyło się spotkanie burmistrza z przedstawicielami organizacji pozarządowych działającymi na terenie naszej gminy.

Głównym celem spotkania było wręczenie przedstawicielom lokalnych organizacji pozarządowych informacji o kwocie dofinansowania jaką otrzymają w ramach Gminnego Programu Współpracy Przygranicznej na rok 2012 na realizację działań transgranicznych. W ramach Gminnego Programu Współpracy Przygranicznej działa 35 organizacji pozarządowych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Łączna kwota jaką otrzymały w tym roku organizacje na swoją działalność to 169 tysięcy złotych.

Podczas spotkania zebrani dyskutowali nad kwestiami związanymi z realizacją zadań publicznych, o wzajemnej współpracy, o potrzebach i oczekiwaniach. Dzielono się także doświadczeniami, udzielano rad, wspominano wydarzenia jakie zrealizowano dzięki otrzymanym środkom, a także omawiano procedury związane z rozliczaniem dotacji.

Środowe spotkanie było również okazją do złożenia podziękowań dla władz samorządowych za działania i wspomaganie rozwoju społeczności lokalnej, za remonty i modernizacje świetlic wiejskich, które są często jedynym miejscem rozrywkowo–kulturalnym. Członkowie stowarzyszeń, organizacji, fundacji, rad sołeckich i osiedlowych podkreślali jak ważne dla nich są wszelkie spotkania, wyjazdy i organizowane imprezy, które służą pogłębianiu wiedzy, poznawaniu tradycji i kultury ale przede wszystkim aktywizują społeczność lokalną.

Warto dodać, że nasza gmina jest jedną z niewielu gmin w Polsce, w której funkcjonuje Program Współpracy Przygranicznej.