Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności
Festyn Rodzinny „Czas na Zdrowie” i Polska Biega

23 Maj 2017

20 maja, na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni, odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "Czas na Zdrowie" połączony z krzewieniem kultury fizycznej Polska Biega. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, Rad Osiedlowych z Trzcińca i Zatonia oraz pani wiceburmistrz Moniki Oleksak.

Wspaniały Jubileusz

23 Maj 2017

W tym roku kolejna szkoła z terenu Miasta i Gminy Bogatynia obchodzi swój dostojny jubileusz. 22 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 55-lecia istnienia początkowo Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka, później Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni.

Gminne Potyczki Matematyczne

17 Maj 2017

16 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni odbyły się Miejsko-Gminne Potyczki Matematyczne klas III szkół podstawowych miasta i gminy Bogatynia.

IV Miejsko-Gminny Konkurs „Sudoku”

17 Maj 2017

Już po raz czwarty, 11 maja 2017 r. w Zespole Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej i Gimnazjum im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie, odbył się Konkurs „Sudoku”. Celem konkursu było popularyzowanie łamigłówek logicznych wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia przez zabawę, przewidywanie, dostrzeganie związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. 

Mateusz Milewski wśród najzdolniejszych na Dolnym Śląsku

16 Maj 2017

Tytuły zDolnego Ślązaka i zDolnego Ślązaczka odebrało 316 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Dolnego Śląska. Wszyscy są laureatami prestiżowego konkursu wiedzowego organizowanego od lat przez samorząd wojewódzki i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Jubileuszowa „Majówka u Sobieskiego”

15 Maj 2017

Jubileuszowy, dziesiąty, a przez to wyjątkowy Festiwal Nauki i Zabawy zwany MAJÓWKĄ U SOBIESKIEGO w Porajowie w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbył się w sobotę, 13 maja.

Rejonowy Konkurs Biblijny

10 Maj 2017

8 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy Biblijnej. W konkursie wzięło udział 54 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum.

Weekend Szkół Partnerskich

10 Maj 2017

W dniach 5-6 maja 2017 r. w Świeradowie-Zdroju odbył się coroczny Weekend Szkół Partnerskich.

Awans do finału centralnego 45. OMTTK

8 Maj 2017

W dniach 6 i 7 maja 2017 r., w Krzyżowej, rozegrany został finał wojewódzki XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, w którym w trzech kategoriach wiekowych współzawodniczyły trzyosobowe drużyny - zwycięzcy eliminacji powiatowych.

Sukces piątoklasistek z Działoszyna

26 Kwiecień 2017

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Węglińcu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekologiczny Klas Piątych. Wzięły w nim udział 3-osobowe zespoły z ośmiu szkół podstawowych.

Gimnazjaliści odwiedzili chorych z bogatyńskiego szpitala

12 Kwiecień 2017

W czwartek 6 kwietnia młodzież z Koła PCK Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni, odwiedziła pacjentów szpitala, aby złożyć chorym oraz personelowi życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie własnoręcznie wykonali upominki dla pacjentów.

Odyseusze z PG1 mistrzami polski - jadą do USA

12 Kwiecień 2017

W dniach 1-2 kwietnia 2017 r. dwie drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni wzięły udział w Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu 2017 w Gdyni.

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski klas IV-VI

11 Kwiecień 2017

6 kwietnia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI szkoły podstawowej. 39 uczestników ze wszystkich szkół naszej gminy walczyło o laur najlepszego recytatora.

Zaproszenie na spotkania informacyjno-rekrutacyjne

3 Kwiecień 2017

Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni serdecznie zaprasza rodziców na dwa spotkania informacyjno-rekrutacyjne.

XIII Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Krajoznawczy

31 Marzec 2017

24 marca w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie odbył się etap rejonowy XIII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Krajoznawczego Edukacji Wczesnoszkolnej pod hasłem Bądźmy przyjaciółmi przyrody.

Najmłodsi przywitali wiosnę

21 Marzec 2017

Pierwszy Dzień Wiosny głośno i kolorowo przywitały przedszkolaki z Miasta i Gminy Bogatynia.

21 marca w asyście Zakładowej Orkiestry Dętej PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Turów najmłodsi przemaszerowali ulicami miasta. Przy Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni na najmłodszych ze słodkim upominkiem czekali Burmistrz Miasta i Gminy w Bogatyni Andrzej Grzmielewicz oraz Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Monika Oleksak.

Kolejny sukces chemików z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni

20 Marzec 2017

4 marca 2017 r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbył się X Regionalny Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje”, zorganizowany przez Zakład Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Sekcję Dydaktyki Chemii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS. Jest to konkurs przedmiotowy, integrujący wiedzę chemiczną z innymi przedmiotami przyrodniczymi i skierowany do uczniów gimnazjów regionu dolnośląskiego i miasta Wrocławia.

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski Klas I-III

17 Marzec 2017

14 marca w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski klas I - III pt. "Radość w poezji". Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich. W konkursie wzięło udział 34 uczniów ze szkół podstawowych w Gminie Bogatynia.

Przegląd Poezji Dziecięcej

16 Marzec 2017

Po raz dwunasty w oddziale przedszkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej odbył się Przegląd Poezji Dziecięcej.

Mateusz Milewski potrójnym Laureatem zDolnego Ślązaka

15 Marzec 2017

Z wielką dumą informujemy, że Mateusz Milewski - uczeń klasy 3a w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni zdobył tytuł Laureata konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z trzech przedmiotów: geografii, matematyki i chemii.