Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności
Praktyczny TIK - Olimpiady, Festiwale

13 Czerwiec 2018

Od października 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej w Działoszynie, Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju i Szkoły Podstawowej w Porajowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych z projektu "Praktyczny TIK" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach RPO WD na lata 2014-2020.
W ramach podsumowania efektów pracy na poszczególnych zajęciach uczniowie wzięli udział w olimpiadach i festiwalach. Wszystkie olimpiady i festiwale odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni.

Drzwi Otwarte w Liceum w Bogatyni

4 Czerwiec 2018

28 maja odbyły  się Drzwi Otwarte w Liceum Ogólnokształcącym w Bogatyni. Gimnazjaliści z terenu Miasta i Gminy Bogatynia, którzy tego dnia odwiedzili bogatyński ogólniak mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, poznać uczniów i nauczycieli, ale również wysłuchać prezentacji o szkole czy obejrzeć występy artystyczne oraz lekcje pokazowe w gabinetach przedmiotowych.

Dzień otwarty dla Rodziców

4 Czerwiec 2018

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców zainteresowanych ofertą edukacyjną szkoły na Drzwi Otwarte.
Zapraszamy we wtorek 5 czerwca od godziny 16:00.

Drzwi otwarte w bogatyńskim liceum

25 Maj 2018

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni serdecznie zaprasza gimnazjalistów na Drzwi Otwarte. Odwiedź nas w poniedziałek 28 maja. Rozpoczęcie o godzinie 10:00.

XII Powiatowy Konkurs Matematyczny

14 Maj 2018

12 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Bogatyni odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora SP nr 5 w Bogatyni. Najlepsi uczniowie ze szkół powiatu zgorzeleckiego przybyli, aby wykazać się wiedzą i umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych.

Praktyczny TIK w IQlandii

11 Maj 2018

Uczniowie biorący udział w Projekcie „Praktyczny TIK” uczestniczą  w wyjazdach edukacyjnych do IQlandii w Libercu - nowoczesnego centrum nauki z planetarium i setkami oryginalnych interaktywnych eksponatów. Uczniowie mają okazję przenieść się do zachwycającego świata nauki i techniki. Świata fascynujących eksperymentów i mądrej zabawy.

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski

8 Maj 2018

26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Działoszynie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI. Najlepsi recytatorzy z naszej gminy prezentowali swoje oratorskie umiejętności.

Koncert Papieski w Działoszynie

26 Kwiecień 2018

Szkoła Podstawowa w Działoszynie po raz kolejny była organizatorem Koncertu Papieskiego, który odbył się w szkole 25 kwietnia. Piękna i bardzo wzruszająca uroczystość poświęcona była pamięci Świętego Jana Pawła II. Utwory wykonywane były przez szkolny chór, który zachwycił wszystkich swoim występem.

Turniej Krajoznawczo-Turystyczny

26 Kwiecień 2018

24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Opolnie - Zdroju odbył się etap powiatowy 46. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK, którego organizatorem jest Międzyszkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Tramp” Bogatynia oraz szkoła Podstawowa w Opolnie-Zdroju.

Światowy Dzień Ziemi

25 Kwiecień 2018

W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie ze szkoły i przedszkola w Opolnie Zdroju obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Celem akcji było promowanie postaw proekologicznych a szczególnie świadomość segregacji śmieci.

Wyłoniono Mistrza Ortografii

23 Kwiecień 2018

11 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny w kategorii klas gimnazjalnych - Bogatynia 2018.

Chemicy z SP 4 najlepsi w powiecie

23 Kwiecień 2018

11 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się IV Powiatowy Konkurs Chemiczny "Młody Chemik Eksperymentuje". Organizatorem Konkursu był Zakład Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Sekcja Dydaktyki Chemii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Stowarzyszenie EKOS. Tematem wiodącym konkursu były "Równowagi jonowe w roztworach wodnych".

XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

17 Kwiecień 2018

XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod hasłem "Ochrona Przyrody w Polsce" Eliminacje Rejonowe Opolno Zdrój 2018.
6 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju odbył się Etap Powiatowy XV Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego dla szkół podstawowych pod hasłem "Ochrona Przyrody w Polsce". Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Dyrektor Szkoły: pani Joanna Karkowska oraz pełnomocnik Komitetu Organizacyjnego Prezes ZO LOP w Jeleniej Górze pan Zdzisław Gasz.

Pogadanka na temat wypalania traw

16 Kwiecień 2018

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatyni i jednocześnie pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności przeprowadzili pogadankę, podczas której zostały poruszone ważne tematy związane m.in. z wypalaniem traw i ich skutkami.

Konkurs historyczny w SP 3

12 Kwiecień 2018

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości to szczególne wydarzenie, dlatego w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni pod hasłem „Rok Niepodległej” prowadzone są działania mające na celu upamiętnienie tej historycznie ważnej daty.

Świąteczne spotkanie

6 Kwiecień 2018

Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni zorganizowały 28 marca br. uroczyste świąteczne spotkanie wielkanocne pod hasłem Przez krzyż do chwały . Prawdziwą ucztą dla zaproszonych gości był koncert wielkanocny przygotowany przez młodzież, która śpiewała pieśni wielkanocne i recytowała fragmenty Pisma Świętego.

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski „Radość w poezji”

26 Marzec 2018

22 marca w Szkole Podstawowej w Działoszynie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski „Radość w poezji” dla klas I-III szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 33 uczestników ze wszystkich szkół naszej gminy.

XIII Przegląd Poety Dziecięcego

26 Marzec 2018

22 marca w szkole podstawowej w Opolnie Zdroju odbył się XIII Przegląd Poety Dziecięcego.

Przedszkolaki przywitały wiosnę

21 Marzec 2018

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca. Dzieci z przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Bogatynia obchodziły początek tej pięknej pory roku w sposób bardzo szczególny – uczestnicząc w pochodzie, którego finał miał miejsce przy Urzędzie Miasta i Gminy Bogatynia. Tutaj na najmłodszych czekały słodkości, które wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Finał Festiwalu Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim

21 Marzec 2018

We wtorek 20 marca 2018 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się finał XIII Festiwalu Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.