Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności
Sukces piątoklasistek z Działoszyna

26 Kwiecień 2017

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Węglińcu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekologiczny Klas Piątych. Wzięły w nim udział 3-osobowe zespoły z ośmiu szkół podstawowych.

Gimnazjaliści odwiedzili chorych z bogatyńskiego szpitala

12 Kwiecień 2017

W czwartek 6 kwietnia młodzież z Koła PCK Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni, odwiedziła pacjentów szpitala, aby złożyć chorym oraz personelowi życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie własnoręcznie wykonali upominki dla pacjentów.

Odyseusze z PG1 mistrzami polski - jadą do USA

12 Kwiecień 2017

W dniach 1-2 kwietnia 2017 r. dwie drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni wzięły udział w Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu 2017 w Gdyni.

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski klas IV-VI

11 Kwiecień 2017

6 kwietnia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI szkoły podstawowej. 39 uczestników ze wszystkich szkół naszej gminy walczyło o laur najlepszego recytatora.

Zaproszenie na spotkania informacyjno-rekrutacyjne

3 Kwiecień 2017

Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni serdecznie zaprasza rodziców na dwa spotkania informacyjno-rekrutacyjne.

XIII Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Krajoznawczy

31 Marzec 2017

24 marca w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie odbył się etap rejonowy XIII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Krajoznawczego Edukacji Wczesnoszkolnej pod hasłem Bądźmy przyjaciółmi przyrody.

Najmłodsi przywitali wiosnę

21 Marzec 2017

Pierwszy Dzień Wiosny głośno i kolorowo przywitały przedszkolaki z Miasta i Gminy Bogatynia.

21 marca w asyście Zakładowej Orkiestry Dętej PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Turów najmłodsi przemaszerowali ulicami miasta. Przy Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni na najmłodszych ze słodkim upominkiem czekali Burmistrz Miasta i Gminy w Bogatyni Andrzej Grzmielewicz oraz Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Monika Oleksak.

Kolejny sukces chemików z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni

20 Marzec 2017

4 marca 2017 r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbył się X Regionalny Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje”, zorganizowany przez Zakład Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Sekcję Dydaktyki Chemii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS. Jest to konkurs przedmiotowy, integrujący wiedzę chemiczną z innymi przedmiotami przyrodniczymi i skierowany do uczniów gimnazjów regionu dolnośląskiego i miasta Wrocławia.

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski Klas I-III

17 Marzec 2017

14 marca w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski klas I - III pt. "Radość w poezji". Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich. W konkursie wzięło udział 34 uczniów ze szkół podstawowych w Gminie Bogatynia.

Przegląd Poezji Dziecięcej

16 Marzec 2017

Po raz dwunasty w oddziale przedszkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej odbył się Przegląd Poezji Dziecięcej.

Mateusz Milewski potrójnym Laureatem zDolnego Ślązaka

15 Marzec 2017

Z wielką dumą informujemy, że Mateusz Milewski - uczeń klasy 3a w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni zdobył tytuł Laureata konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z trzech przedmiotów: geografii, matematyki i chemii.

Odyseusze z PG1 awansowali do Finału Ogólnopolskiego Odysei Umysłu!

9 Marzec 2017

Dwie odysejowe drużyny z trzech  pracujących w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni podczas Eliminacji Regionalnych Odysei Umysłu we Wrocławiu dnia 4 marca awansowały do Finału Ogólnopolskiego OU w Gdyni, gdzie będą walczyć o tytuł mistrzów Polski.

Pogadanka o bezpieczeństwie

7 Marzec 2017

Dnia 3 marca 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. PCK w Opolnie Zdroju odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji. Gościliśmy funkcjonariuszki Komisariatu Policji w Bogatyni mł. asp. Beatę Gazarkiewicz i mł. asp. Małgorzatę Klimek.

Uczniowie PG1 na Powiatowym Konkursie Chemicznym

18 Styczeń 2017

Dnia 11 stycznia 2017 r w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich odbył się III Powiatowy Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje” organizowany przez Zakład Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej i Sekcję Dydaktyki Chemii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego. W konkursie wzięło udział 26 najlepszych gimnazjalistów z powiatu zgorzeleckiego, wyłonionych z eliminacji szkolnych.

Rodzinny piknik w „Jedynce”

12 Grudzień 2016

9 grudnia, już po raz szósty, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni zgromadziła w swoich murach całą społeczność szkolną - dzieci, rodziców, dziadków, pracowników szkoły - by wspólnie bawić się podczas „Rodzinnego Pikniku Świątecznego”. Współorganizatorem imprezy było Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni.

60 lat bogatyńskiego Liceum

22 Listopad 2016

Bogatyńskie Liceum Ogólnokształcące obchodziło  okrągły Jubileusz 60-lecia istnienia. Uroczysta Akademia odbyła się w piątek 18 listopada w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. 

Konkurs Sienkiewiczowski dla uczniów powiatu zgorzeleckiego

18 Listopad 2016

15 listopada 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Działoszynie, zgodnie z przypadającym Rokiem Sienkiewiczowskim, zorganizowano konkurs plastyczny i historyczno-literacki dla uczniów gimnazjów powiatu zgorzeleckiego pt. „Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci” .

V Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

9 Listopad 2016

We wtorek w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie odbył się V Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Na scenie prezentowali się uczniowie szkół podstawowych oraz gimanzjalnych, walcząc o jak najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach.

 

Jubileusz Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Bogatyni

24 Październik 2016

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania. Te słowa B. Conklina idealnie charakteryzują wszystkich członków Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bogatyni. Sekcji, która w czwartek 20 października obchodziła podniosły Jubileusz 30-lecia istnienia. 

Pasowanie na pierwszkolasistę - ZSPiG w Działoszynie

21 Październik 2016

W czwartek 20 października w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie odbyło się uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę.