Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności
Uczę się bezpiecznie żyć

20 Maj 2019

17 maja 2019 r. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się Finał Dolnośląski XV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć". Zmagania o tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego oraz o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W tym prestiżowym konkursie wielki sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie.

Najlepsi matematycy powiatu

17 Maj 2019

15 maja, w Domu Kultury w Jagodzinie, odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny klas VII zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Ruszowie. Najlepsi uczniowie klas siódmych ze szkół powiatu zgorzeleckiego przybyli, aby wykazać się wiedzą i umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych.

Powiatowa Olimpiada Biblijna

16 Maj 2019

9 maja w Szkole Podstawowej nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni, odbył się finał Powiatowej Olimpiady Biblijnej ze znajomości Listu Świętego Pawła do Rzymian. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie z całego powiatu.

Awans do finału ogólnopolskiego turnieju PTTK

14 Maj 2019

W dniach 11 i 12 maja 2019 r., w Krośnicach, rozegrany został finał wojewódzki XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, w którym, w trzech kategoriach wiekowych, współzawodniczyły trzyosobowe drużyny - zwycięzcy eliminacji powiatowych. Powiat zgorzelecki, we wszystkich kategoriach wiekowych, reprezentowany był przez drużyny należące do Międzyszkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Tramp”.

Chemicy z bogatyńskiej "Czwórki" najlepsi w powiecie

10 Maj 2019

25 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się V Powiatowy Konkurs Chemiczny "Młody Chemik Eksperymentuje".

Projekt "Szkolny Klub Sportowy"

9 Maj 2019

Od 21 stycznia 2019 r. szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Bogatynia biorą udział w programie „Szkolny Klub Sportowy”, który realizowany jest przez Dolnośląską Federację Sportu wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” we Wrocławiu. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Pożegnanie III klasy LO

8 Maj 2019

26 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Bogatyni odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III, podczas którego zostały wręczone nagrody dla najlepszych uczniów oraz świadectwa ukończenia liceum.

Etap powiatowy Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK

30 Kwiecień 2019

26 kwietnia, w godzinach popołudniowych, odbył się etap powiatowy XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, w którym, w trzech kategoriach wiekowych, współzawodniczyły drużyny z naszego powiatu. Organizatorem Turnieju od wielu lat jest Międzyszkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne "Tramp" Bogatynia, zaś głównym współorganizatorem i gospodarzem etapu powiatowego, przy współpracy z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu MiG w Bogatyni, była Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolnie Zdroju.

Wyrecytowany sukces uczniów SP 3

30 Kwiecień 2019

W poniedziałek, 29 kwietnia, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się finał powiatowy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Pomóżmy "Trójce" wygrać "Podwórko talentów"

30 Kwiecień 2019

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego bierze udział w akcji NIVEA Podwórko Talentów. Można w niej wygrać wyjątkowy plac zabaw dla dzieci. Warunkiem jest jednak zdobycie jak największej liczby głosów. W dniach 22 kwietnia - 20 czerwca 2019 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w osiągnięciu tego celu.

Bożena Wojciechowska odebrała odznakę honorową "Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego"

26 Kwiecień 2019

Podczas VIII sesji Rady Powiatu Zgorzeleckiego Bożena Wojciechowska - obecnie z-ca Burmistrza Bogatyni ds. polityki regionalnej - odebrała odznakę honorową „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego”, która została nadana przed Radę 24 września 2015 r. w uznaniu dotychczasowych osiągnięć w działalności dydaktycznej, wychowawczej, społecznej i kulturalnej promującej powiat zgorzelecki.

Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie

25 Kwiecień 2019

Czy wiesz, że w Polsce istnieje ponad 370 instytucji realizujących społeczne programy stypendialne?* Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź, jakie masz możliwości finansowania dalszego rozwoju! Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców.

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski

11 Kwiecień 2019

3 kwietnia w Szkole Podstawowej w Działoszynie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI SP. W zmaganiach na mistrza mowy polskiej brali udział uczniowie szkół z naszej gminy.

XVI Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

9 Kwiecień 2019

4 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju odbył się etap powiatowy XVI Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego dla szkół podstawowych pod hasłem "Ochrona Przyrody w Polsce". Przybyłych powitała dyrektor szkoły pani Joanna Karkowska.

XIV Przegląd Wierszy Poety Dziecięcego

2 Kwiecień 2019

29 marca 2019r. w Szkole Podstawowej im. PCK w Opolnie Zdroju odbył się XIV Międzyprzedszkolny i Międzynarodowy Przegląd Wierszy Poety Dziecięcego.

„Been there, done that”

1 Kwiecień 2019

„Been there, done that” - tymi słowami bogatyńska młodzież, która właśnie wróciła z Londynu relacjonuje, co tam zwiedziła i co robiła.

Sukces uczniów Działoszyna na półfinale XV Konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć"

28 Marzec 2019

22 marca 2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze rozegrany został półfinał XV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", organizowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz Konwent Euroregionu Nysa we współpracy z instytucjami i organizacjami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem, współorganizatorem instytucjonalnym jest Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Edycja 2019 odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy.

Rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej

27 Marzec 2019

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu rozpoczęła rekrutację na rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz ich rodziców do zapoznania się z naszą ofertą. Zachęcamy do nauki gry na wybranym instrumencie w jedynej państwowej szkole artystycznej Powiatu Zgorzeleckiego.

VII Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”

27 Marzec 2019

W dniu 20 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Bogatyni odbyła się VII edycja gminnego konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”. Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży tematyki pierwszej pomocy oraz podnoszenie poziomu świadomości kultury bezpieczeństwa ekologicznego.

Drzwi Otwarte w Liceum

18 Marzec 2019

W ubiegły piątek drzwi naszego liceum były otwarte dla każdego, kto miał ochotę nas odwiedzić i zobaczyć jak wygląda nasza szkoła od środka. Każdy miał możliwość eksplorowania tego wyjątkowego miejsca bez ograniczeń.