Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności
„Niepodległa 99” w Szkole Podstawowej nr 4

11 Grudzień 2017

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni odbyła się uroczysta Akademia „Niepodległa 99”.

Kolejny sukces bogatyńskich turystów

23 Listopad 2017

W dniach od 17 do 19 listopada, w Bieszczadach, rozegrana została ostatnia runda "Pucharu Polski w Marszach na Orientację 2017" - imprezy turystyki kwalifikowanej, w której Bogatynię w kategorii TJ reprezentowali Michał Leński i Aleksander Pawłowski - absolwenci Publicznego Gimnazjum nr 1 i wychowankowie MKKT „Tramp”.

Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta i Gminy

22 Listopad 2017

W środę 22 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni miała miejsce niecodzienna wizyta. Z uśmiechem na twarzy w magistracie pojawili się uczniowie klasy 3d Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

21 Listopad 2017

20 listopada obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To doskonała okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. W Przedszkolu Publiczny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni ten dzień był bardzo kolorowy i na pewno na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Zestawy edukacyjne „Praktyczny TIK”

17 Listopad 2017

17 listopada uczniowie szkół z terenu Gminy Bogatynia, które realizują projekt „Praktyczny TIK” otrzymały zestawy edukacyjne do prowadzenia kół informatycznych z elementami robotyki, oraz pomocy dydaktycznych do prowadzenia kół przyrodniczych (Lego WeDo 2.0 i Lego Mindstorms EV3).

Ceremonia Pasowania Uczniów Klasy Pierwszej

30 Październik 2017

Dnia 26 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Bogatyni odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I a. W tym wyjątkowym dniu nasze maluchy w strojach głównych wyglądały bardzo uroczyście. Przejęte były tym, że na sali obecni byli rodzice, dyrekcja szkoły, starsi uczniowie i nauczyciele.

Pasowanie pierwszaków w Działoszynie

20 Październik 2017

20 października w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły. Rozpoczęcie nauki jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka, dlatego też, ten szczególny dzień obchodzony jest każdego roku bardzo uroczyście.

Święto Edukacji Narodowej 2017

13 Październik 2017

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Pracownikom Oświaty składam serdeczne życzenia - zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby Państwa wysiłki podejmowane na rzecz wszechstronnego wykształcenia młodych Polaków były dla Państwa nie tylko zawodowym wyzwaniem, ale i osobistym spełnieniem.

Pasowanie na Starszaka - Przedszkole Publiczne nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni

12 Październik 2017

11 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się pasowanie na Starszaka, przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni.

Pasowanie na przedszkolaka

11 Październik 2017

Pasowanie na przedszkolaka to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego malucha, który rozpoczyna swoją przedszkolną przygodę. 10 października w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Przedszkolnego 2017/2018 połączona z pasowaniem na przedszkolaka i starszaka z Przedszkola Publicznego nr 5 w Bogatyni.

Pierwszoklasiści z SP 4 wiedzą jak zachować bezpieczeństwo na drodze

5 Październik 2017

29 września uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni uczestniczyli w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Doskonale zorganizowaną akcję przeprowadzili policjanci ze Zgorzelca.

Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 4 w Bogatyni

3 Październik 2017

W sobotę 30 września w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni odbył się Piknik Rodzinny. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali zarówno rodzice jak i uczniowie szkoły. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się między innymi zajęcia aerobiku, zawody sportowe, czy też zdrowy poczęstunek.  

Chemicy SP 4 po raz trzeci zaproszeni na Uniwersytet Warszawski

2 Październik 2017

W dniach 10-16 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni - Izabela Milewska, Aleksandra Pietryka, Damian Bojarun i Miłosz Sidorowicz wraz z opiekunem Dorotą Czarnecką uczestniczyli w projekcje I Ty zostaniesz Olimpijczykiem . Projekt realizowany jest przez Komitet Główny Olimpiady Chemicznej i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, a współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pasowania na ucznia - WIDEO

2 Październik 2017

W czwartek 28 września w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w piątek 29 września w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły pasowania na ucznia. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości. 

Pasowanie w Szkole Podstawowej nr 3

29 Wrzesień 2017

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni jest uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka, dlatego też, ten szczególny dzień obchodzony jest każdego roku bardzo uroczyście. Tym razem 29 września pierwszoklasiści oficjalnie stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły.

Pasowanie w Szkole Podstawowej nr 1

29 Wrzesień 2017

Uroczystość pasowania na pierwszoklasistę w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się 28 września w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Tradycyjnie uroczystości rozpoczął przemarsz przez miasto: uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości w asyście Orkiestry Zakładowej KWB Turów.

Projekt "Praktyczny TIK"

14 Wrzesień 2017

W lutym b.r. Gmina Bogatynia przystąpiła do konkursu ogłoszonego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Zespół powołany przez Burmistrza Miasta i Gminy, w składzie: Grażyna Jarosz, Edyta Kierman i Artur Sawicki, przygotował projekt w ramach Osi priorytetowej: 10 Edukacja, Działania: 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, Poddziałania: 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej ponadgimnazjalnej – konkurs horyzontalny i OSI. Projekt nosi tytuł „Praktyczny TIK”. 

Zakończenia roku szkolnego 2016/2017

27 Czerwiec 2017

Uroczyste Akademie z okazji zakończenia roku szkolnego odbyły się 21 i 23 czerwca w szkołach z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Uroczystościom towarzyszyła podniosła atmosfera, galowe stroje, polonez, poczty sztandarowe, ale również występy i programy artystyczne. 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 - PG nr 1 w Bogatyni oraz ZSPiG w Działoszynie

22 Czerwiec 2017

21 czerwca w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie oraz  w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Bogatyni odbyły się uroczyste Akademie kończące rok szkolny 2016/2017. Po wielu miesiącach intensywnej pracy, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, gimnazjaliści zakończyli naukę w szkołach i rozpoczęli upragnione wakacje.

XIX Gminny Konkurs Chemiczny Klas Drugich

19 Czerwiec 2017

Dnia 30 maja 2017 roku w Publicznym Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Bogatyni odbył się XIX Gminny Konkurs Chemiczny Klas Drugich. W konkursie wzięło udział 16 najlepszych drugoklasistów z chemii z czterech gimnazjów z miasta i gminy Bogatynia, wyłonionych z etapu szkolnego.