Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności
Przedszkole Publiczne nr 5 obchodziło Dzień Babci i Dzień Dziadka

13 Luty 2020

Dnia 6 lutego w Bogatyńskim Ośrodku Kultury, odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Spotkanie z misiem Edziem

11 Luty 2020

31 stycznia przedszkolaki Przedszkola Publicznego nr 5 uczestniczyły w warsztatach z misiem Edziem. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

23 Styczeń 2020

W sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Milusińscy z Przedszkola Publicznego nr 3 w Bogatyni przygotowali specjalny program artystyczny, w którym dziękowali dziadkom za wielkie i bardzo mocno kochające serca.

Koncert Wigilijny

19 Grudzień 2019

W środę 18 grudnia odbył się Koncert Wigilijny w wykonaniu uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni. Wydarzenie miało miejsce w w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Jarmark świąteczny w "Jedynce"

16 Grudzień 2019

13 grudnia w godzinach popołudniowych nasza bogatyńska "Jedynka" zamieniła się w świąteczny jarmark.

Świętował "Górnik"

5 Grudzień 2019

Podczas wczorajszej Barbórki swoje święto obchodził także Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni czyli popularny "Górnik".

Warsztaty dziennikarskie w ramach projektu „Cyfrowo kompetentni”

21 Listopad 2019

W środę 20 listopada Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni odwiedzili wyjątkowi goście, którzy przyjechali ze Szkoły Podstawowej w Działoszynie. Była to grupa uczniów biorących udział w warsztatach dziennikarskich, zorganizowanych w ramach projektu Cyfrowo kompetentni” - projekt dofinansowany  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego  ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet X. Działanie 10.2, Poddziałanie 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Zajęcia w ramach programu "Cyfrowo kompetentni"

18 Listopad 2019

Od września 2019 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni,  Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, Szkoły Podstawowej nr 4 w Bogatyni, Szkoły Podstawowej  nr 5 w Bogatyni, Szkoły Podstawowej w Porajowie i Szkoły Podstawowej w Działoszynie uczestniczą w zajęciach dodatkowych realizowanych w ramach projektu ,,Cyfrowo kompetentni” - projekt dofinansowany  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego  ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet X. Działanie 10.2, Poddziałanie 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Szkoły obchodziły Święto Niepodległości

15 Listopad 2019

Szkoły z terenu Gminy Bogatynia uczciły Narodowe Święto Niepodległości. Z okazji 101. rocznicy tego wydarzenia w placówkach oświatowych odbyły się akademie, tematyczne wystawy oraz koncerty muzyki patriotycznej.

Konkurs na logo HDK przy Elektrowni Turów

14 Listopad 2019

Zarząd Klub HDK przy Elektrowni Turów ogłasza konkurs na logo klubu.

Festiwal Przedszkolnych Form Artystycznych "Mali Patrioci"

13 Listopad 2019

W piątek 8 listopada w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się I edycja Festiwalu Przedszkolnych Form Artystycznych "Mali Patrioci".

Na scenie prezentowały się dzieci z przedkoszli z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. 

 

Aneta Dziurdź wyróżniona medalem i tytułem "Nauczyciel Kraju Ojczystego"

13 Listopad 2019

W środę, 6 listopada br. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia honorowych wyróżnień w postaci medalu i tytułu "Nauczyciel Kraju Ojczystego". W gronie 23 wyróżnionych nauczycieli znalazła się nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni - Aneta Dziurdź.

Pasowanie klasy I Szkoły Podstawowej nr 5

5 Listopad 2019

Październik w Szkole Podstawowej nr 5 im. Bolesława Chrobrego był bardzo ważnym miesiącem dla uczniów kasy Ia. Zostali oni przyjęci do społeczności szkolnej.

Uczeń SP nr 5 stypendystą Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego

4 Listopad 2019

Dzięki kontynuacji inicjatywy podjętej przez Patrona Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, której celem jest pomoc uczniom ostatnich klas szkół podstawowych, prezes zarządu fundacji Andrzej Dobrowolski, w porozumieniu z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni Arturem Oliaszem, wytypował Szkołę Podstawową nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni do otrzymania stypendium.

Uroczysta Inauguracja Roku Przedszkolnego

31 Październik 2019

29 października, na sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, społeczność Przedszkola Publicznego nr 5 w Bogatyni uroczyście inaugurowała rok przedszkolny 2019/2020.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Porajowie

18 Październik 2019

18 października, w Szkole Podstawowej w Porajowie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Aktu pasowania na uczniów dwóch klas pierwszych dokonała dyrektor szkoły Grażyna Jarosz.

Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy

18 Październik 2019

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju zorganizowała zajęcia z pierwszej pomocy, podczas których uczestnicy podjęli próbę bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy.

Spotkanie polsko-niemieckie w Świeradowie Zdroju

17 Październik 2019

Uczniowie ze szkoły w Opolnie Zdroju i szkoły w Ostritz uczestniczyli w trzydniowym spotkaniu w ramach współpracy transgranicznej. Świeradów Zdrój jest doskonałym miejscem na praktyczną realizację treści ekologicznych.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Działoszynie

17 Październik 2019

17 października, w Szkole Podstawowej w Działoszynie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Aktu pasowania jedenastu pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły Irena Michalik.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4

15 Październik 2019

W poniedziałek, 14 października, w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Bogatyni. Do szkolnego grona dołączyły dwie klasy pierwsze. Aktu pasowania pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły Jolanta Medycka.