Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności
Koncert Papieski w Działoszynie

26 Kwiecień 2018

Szkoła Podstawowa w Działoszynie po raz kolejny była organizatorem Koncertu Papieskiego, który odbył się w szkole 25 kwietnia. Piękna i bardzo wzruszająca uroczystość poświęcona była pamięci Świętego Jana Pawła II. Utwory wykonywane były przez szkolny chór, który zachwycił wszystkich swoim występem.

Turniej Krajoznawczo-Turystyczny

26 Kwiecień 2018

24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Opolnie - Zdroju odbył się etap powiatowy 46. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK, którego organizatorem jest Międzyszkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Tramp” Bogatynia oraz szkoła Podstawowa w Opolnie-Zdroju.

Światowy Dzień Ziemi

25 Kwiecień 2018

W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie ze szkoły i przedszkola w Opolnie Zdroju obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Celem akcji było promowanie postaw proekologicznych a szczególnie świadomość segregacji śmieci.

Wyłoniono Mistrza Ortografii

23 Kwiecień 2018

11 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny w kategorii klas gimnazjalnych - Bogatynia 2018.

Chemicy z SP 4 najlepsi w powiecie

23 Kwiecień 2018

11 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się IV Powiatowy Konkurs Chemiczny "Młody Chemik Eksperymentuje". Organizatorem Konkursu był Zakład Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Sekcja Dydaktyki Chemii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Stowarzyszenie EKOS. Tematem wiodącym konkursu były "Równowagi jonowe w roztworach wodnych".

XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

17 Kwiecień 2018

XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod hasłem "Ochrona Przyrody w Polsce" Eliminacje Rejonowe Opolno Zdrój 2018.
6 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju odbył się Etap Powiatowy XV Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego dla szkół podstawowych pod hasłem "Ochrona Przyrody w Polsce". Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Dyrektor Szkoły: pani Joanna Karkowska oraz pełnomocnik Komitetu Organizacyjnego Prezes ZO LOP w Jeleniej Górze pan Zdzisław Gasz.

Pogadanka na temat wypalania traw

16 Kwiecień 2018

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatyni i jednocześnie pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności przeprowadzili pogadankę, podczas której zostały poruszone ważne tematy związane m.in. z wypalaniem traw i ich skutkami.

Konkurs historyczny w SP 3

12 Kwiecień 2018

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości to szczególne wydarzenie, dlatego w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni pod hasłem „Rok Niepodległej” prowadzone są działania mające na celu upamiętnienie tej historycznie ważnej daty.

Świąteczne spotkanie

6 Kwiecień 2018

Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni zorganizowały 28 marca br. uroczyste świąteczne spotkanie wielkanocne pod hasłem Przez krzyż do chwały . Prawdziwą ucztą dla zaproszonych gości był koncert wielkanocny przygotowany przez młodzież, która śpiewała pieśni wielkanocne i recytowała fragmenty Pisma Świętego.

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski „Radość w poezji”

26 Marzec 2018

22 marca w Szkole Podstawowej w Działoszynie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski „Radość w poezji” dla klas I-III szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 33 uczestników ze wszystkich szkół naszej gminy.

XIII Przegląd Poety Dziecięcego

26 Marzec 2018

22 marca w szkole podstawowej w Opolnie Zdroju odbył się XIII Przegląd Poety Dziecięcego.

Przedszkolaki przywitały wiosnę

21 Marzec 2018

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca. Dzieci z przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Bogatynia obchodziły początek tej pięknej pory roku w sposób bardzo szczególny – uczestnicząc w pochodzie, którego finał miał miejsce przy Urzędzie Miasta i Gminy Bogatynia. Tutaj na najmłodszych czekały słodkości, które wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Finał Festiwalu Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim

21 Marzec 2018

We wtorek 20 marca 2018 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się finał XIII Festiwalu Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

„Bądźmy przyjaciółmi przyrody”

20 Marzec 2018

Dnia 15 marca 2018 r. w SP w Działoszynie odbyły się eliminacje rejonowe XIV Konkursu Przyrodniczo - Krajoznawczego Edukacji Wczesnoszkolnej kl. II – III „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”. W konkursie wzięło udział 31 uczniów ze szkół w Gminie Bogatynia oraz ze szkół w Zgorzelcu,  w Ruszowie, w Siekierczynie i  w Pieńsku.

VI Gminny Konkurs „Uczę Się Bezpiecznie Żyć”

15 Marzec 2018

W środę 14 marca w Szkole Podstawowej nr 5  w Bogatyni odbył się VI Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną  i praktyczną.

Pogadanka edukacyjna z uczniami

8 Marzec 2018

7 marca w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Porajowie odbyła się pogadanka edukacyjna z uczniami na temat problemu związanego z wypalaniem traw na okolicznych terenach.

Spektakl „Sygnalizatorek Jacek”

2 Marzec 2018

W środę 28 lutego w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury w ramach akcji "Bezpieczeństwo na Drodze" odbył się spektakl teatralny „Sygnalizatorek Jacek”. Przedstawienie na które zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia odbywało się w trzech turach. Łącznie spektakl obejrzało ponad 1000 dzieci z terenu Miasta i Gminy Bogatynia.

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne w Szkole Podstawowej nr 4

1 Marzec 2018

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną naukę w klasie pierwszej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni oraz Rodziców, którzy wyrażają wolę, by ich dziecko kontynuowało naukę w klasie czwartej, piątej i siódmej w naszej szkole na SPOTKANIE INFORMACYJNO-REKRUTACYJNE, 7 marca 2018r. o godz. 16.30 w holu na parterze w Szkoły (ul. Chopina 15; tel. 75 77 32 444).

XIII Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim - eliminacje

22 Luty 2018

21 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Bogatyni odbyły się miejsko – gminne eliminacje do XIII Festiwalu Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z terenu Miasta i Gminy Bogatynia, którzy po zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu zaprezentują swoje sceniczne prezentacje 21 marca br. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w etapie powiatowym.

„Niepodległa 99” w Szkole Podstawowej nr 4

11 Grudzień 2017

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni odbyła się uroczysta Akademia „Niepodległa 99”.