Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności
Uwaga cyfrowo kompetentni!

9 Wrzesień 2019

Od dzisiaj (9.09.2019 r.) rozpoczynamy zajęcia w ramach projektu "Cyfrowo kompetentni".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 Wrzesień 2019

W poniedziałek 2 września po wakacyjnej przerwie do szkół powrócili uczniowie. 

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęło w naszej gminie łącznie 2193 uczniów. Do przedszkoli uczęszcza 669 dzieci. W szkołach podstawowych jest 1703 uczących się, w tym 203 pierwszoklasistów. Do bogatyńskiego Ogólniaka uczęszcza 108 uczniów, w tym 72 w klasach pierwszych. Górnik zasila 382 uczniów, z czego 196 to uczniowie klas pierwszych. Wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy wielu sukcesów oraz 100% frekwencji.

Oferta Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich

5 Sierpień 2019

Co zrobić gdy nauka nie jest mocną stroną dziecka? Co zrobić gdy dziecko nie uzyskało promocji do następnej klasy, i to po raz kolejny? Jak pomóc dzieciom, które do sukcesu dążą inną drogą niż średnia ocen? Na to i wiele innych pytań odpowie Ośrodek Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Ząbkowicach Śląskich.

Program XVII edycji "Stypendia Pomostowe (Segment IA)"

3 Lipiec 2019

Uprzejmie informuję, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa jako wsparcie wstępnej rekrutacji kandydatów w roku Akademickim 2019/2020, kontynuuje realizację Programu XVII edycji "Stypendia Pomostowe (Segment IA)".

Oferta rekrutacyjna ZSZ w Bogatyni

17 Czerwiec 2019

Poniżej przedstawiamy ofertę rekrutacyjną Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni.

Przesiewowe badanie słuchu

17 Czerwiec 2019

W dniach od 12-14 czerwca 2019 w szkołach na terenie miasta i gminy Bogatynia zostały przeprowadzone badania przesiewowe słuchu dla dzieci z klas I-III w ramach projektu "Po pierwsze zdrowie w Bogatyni", którego sponsorem jest Fundacja PGE. Ponadto 14 i 15 czerwca badania prowadzone były również na parkingu przed Urzędem Miasta. Badania te skierowane były do wszystkich mieszkańców Gminy Bogatynia i skorzystało z nich ponad 120 osób.

"Po pierwsze zdrowie w Bogatyni"

12 Czerwiec 2019

W dniach od 12-14 czerwca 2019 w szkołach na terenie miasta i gminy Bogatynia zostaną przeprowadzone badania przesiewowe słuchu dla dzieci z klas I-III w ramach projektu "Po pierwsze zdrowie w Bogatyni", którego sponsorem jest Fundacja PGE.

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni

10 Czerwiec 2019

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni dla absolwentów gimnazjów oraz szkół podstawowych.

Cyfrowo kompetentni

5 Czerwiec 2019

Rozpoczęła się realizacja projektu pt. „Cyfrowo kompetentni” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Radni z 4B

3 Czerwiec 2019

W ub. piątek grupa dzieci z bogatyńskiej "Trójki", wraz z wychowawcą, gościła w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni. Czwartoklasiści spotkali się z burmistrzem, próbowali także swoich sił jako radni.

Bogatyńscy krajoznawcy z „Trójki” w czołówce Polski

3 Czerwiec 2019

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 roku, w Augustowie w województwie podlaskim, odbył się Finał Centralny XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. OMTTK PTTK jest imprezą, której istotą jest rywalizacja i współzawodnictwo o miano najlepszego trzyosobowego młodzieżowego zespołu turystyczno-krajoznawczego w Polsce. Turniej organizowany jest nieprzerwanie od 1972 roku.

Dni Otwarte LO

3 Czerwiec 2019

Takich Dni Otwartych w bogatyńskim LO jeszcze nie było:) Impreza promocyjna naszej szkoły połączona była z 1. Festiwalem Młodych i trwała aż dwa dni. Pomysłodawcami wspólnej akcji byli Młodzi Dla Gminy Bogatynia, założyciele stowarzyszenia i jednocześnie absolwenci naszego Liceum.

Święto Szkoły na 100-lecie PCK

25 Maj 2019

17 maja Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju obchodziła swoje święto. Uroczystości zostały podkreślone przez Jubileusz 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Uczę się bezpiecznie żyć

20 Maj 2019

17 maja 2019 r. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się Finał Dolnośląski XV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć". Zmagania o tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego oraz o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W tym prestiżowym konkursie wielki sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie.

Najlepsi matematycy powiatu

17 Maj 2019

15 maja, w Domu Kultury w Jagodzinie, odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny klas VII zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Ruszowie. Najlepsi uczniowie klas siódmych ze szkół powiatu zgorzeleckiego przybyli, aby wykazać się wiedzą i umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych.

Powiatowa Olimpiada Biblijna

16 Maj 2019

9 maja w Szkole Podstawowej nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni, odbył się finał Powiatowej Olimpiady Biblijnej ze znajomości Listu Świętego Pawła do Rzymian. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie z całego powiatu.

Awans do finału ogólnopolskiego turnieju PTTK

14 Maj 2019

W dniach 11 i 12 maja 2019 r., w Krośnicach, rozegrany został finał wojewódzki XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, w którym, w trzech kategoriach wiekowych, współzawodniczyły trzyosobowe drużyny - zwycięzcy eliminacji powiatowych. Powiat zgorzelecki, we wszystkich kategoriach wiekowych, reprezentowany był przez drużyny należące do Międzyszkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Tramp”.

Chemicy z bogatyńskiej "Czwórki" najlepsi w powiecie

10 Maj 2019

25 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się V Powiatowy Konkurs Chemiczny "Młody Chemik Eksperymentuje".

Projekt "Szkolny Klub Sportowy"

9 Maj 2019

Od 21 stycznia 2019 r. szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Bogatynia biorą udział w programie „Szkolny Klub Sportowy”, który realizowany jest przez Dolnośląską Federację Sportu wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” we Wrocławiu. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Pożegnanie III klasy LO

8 Maj 2019

26 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Bogatyni odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III, podczas którego zostały wręczone nagrody dla najlepszych uczniów oraz świadectwa ukończenia liceum.