Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / OSP Sieniawka wśród elitarnych jednostek
OSP Sieniawka wśród elitarnych jednostek

4 Październik 2011

30 września odbyła się uroczystość wstąpienia Ochotniczej Straży Pożarnej Sieniawka do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) – powstał w 1995 roku. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze głównie Ochotniczą Straż Pożarną. Centralnym organem administracji rządowej w sprawach organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Swoje zadania KSRG realizuje poprzez koordynację walki z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi oraz ratownictwa technicznego, ekologicznego i medycznego na wszystkich szczeblach administracji. Krajowy system ratowniczo-gaśniczy stanowi integralną część systemu bezpieczeństwa państwa.

Uzyskanie pozytywnej decyzji uprawniającej do wstąpienia w szeregi systemu wymagało wiele pracy i wysiłku ze strony druhów OSP Sieniawka, którzy uczestniczyli w szeregu szkoleń począwszy od podstawowych I i II stopnia, szkoleń bhp jak również przygotowania medycznego.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Sieniawce. Następnie prowadzeni przez orkiestrę i poczty sztandarowe w szyku marszowym zebrani udali się do remizy strażackiej gdzie burmistrz Andrzej Grzmielewicz w asyście kapelana Mieczysława Panońko odsłonili tablicę upamiętniającą wstąpienie jednostki do KSRG oraz dokonali wręczenia dyplomów i statuetek wyróżnionym druhom.

Podczas uroczystości Uchwałą Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP został odznaczony druh Michał Walenty. Natomiast Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Brązowym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa” został odznaczony druh Janusz Czyżewski. Uroczystości zakończyły się poczęstunkiem i wspólną zabawą.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo i foto z uroczystości:


OSP Sieniawka wśród elitarnych jednostek przez bogatynia

.